שיפוץ ושדרוג מטבחים - פברואר 2009

"פורמקס" מציעה לנגרים:
הגידו כן לשיפוץ ולשדרוג מטבחים

כותב לנו מיכאל קולן, מנכ"ל יצרנית דלתות המטבח והרהיטים "פורמקס": לאחרונה ניכרת בשוק המטבחים מגמה חדשה-ישנה, ההולכת וגוברת, והיא שיפוץ מטבחים קיימים על-ידי החלפת הדלתות וחיפויי הצדדים בלבד, כשאליהם מתווסף מדרך הטבח גם שדרוג מערכות הפרזול. שיפוץ/שדרוג כזה חוסך ללקוח כסף רב ועלותו עשויה להגיע לכדי 25% בלבד מעלות מטבח חדש. ב"תערוכה לשיפוץ הבית", שהתקיימה לפני כחודשים בתל-אביב והייתה מיועדת ללקוחות פרטיים, המשפצים או בונים דירות ובתים פרטיים, ניכרה היטב תופעה זו, ורוב המבקרים בביתן של "פורמקס" התעניינו גם באפשרות זו של שיפוץ המטבח על ידי החלפת הדלתות בלבד.

מאחורי תפיסה זו עומד היגיון בריא: רוב המטבחים בארץ בנויים מלבידים איכותיים, כאשר משטח העבודה העליון עשוי מאבן טבעית (גרניט או שיש לסרוגין) או מחומר מלאכותי כלשהו. חומרים אלה יכולים לשרת מטבח פעיל עשרות רבות של שנים. לכן, חלק ניכר מהמטבחים הישנים - בני 10, 15 ואפילו 20 שנה - הם במצב פיזי סביר, ורק הדלתות שלהם "עבדו" קשה (פתיחה/סגירה מרובות) והתבלו. אבל הדתלות הן המקנות למטבח את מראהו העיצובי. לכן, 

כשמביטים על מטבח, מביטים לעשה על דלתותיו, וכשהן בלויות, המטבח נראה בלוי. על שינוי בדגם הדלת ו/או צבעה עשוי להפוך כל מטבח ישן למטבח בעיצוב עכשווי, לכן יש היגיון רב בניצול הרעיון הזה של שדרוג מטבח על ידי שינוי דלתותיו; ומאחר שהחלפת דלתות היא עניין לא מסובך כל כך, החלפת דלתות/חזיתות היא הגיונית גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה כלכלית, מה עוד שניתן לגרוע או להוסיף יחידות עליונות או תחתונות וכך להתאים את המטבח לצרכים החדשים של הלקוח.

בתמונה 8 נראה מימין מטבח לפני שיפוץ, ומשמאל - אותו מטבח אחרי השיפוץ. התמונות נמסרו לנו באדיבותה של חברת "שירנס טכנולוגיות בע"מ", המתמחה בשדרוג מטבחים קיימים על ידי החלפת דלתות. ראו עוד דוגמאות באתר החברה www.shirnas.co.il. אנחנו "פורמקס" חושבים, שזוהי נישה עתידית, בעיקר לנגרים קטנים, הסובלים לפעמים מכך, שהקהל הרחב מעדיף את יצרני המטבחים הבינוניים והגדולים על פניהם. אנו מצויים היום בקשר עם נגרים רבים, שאימצו מגמה זו ופיתחו את פעילותם לכיוון של שיפוץ ושדרוג מטבחים, תוך התמקצעות ספציפית בתחום זה, והיום רואים ברכה ורווחיות בפעילותם. יתרה מזו, לנו "פורמקס" נראה, שלא רק הנגרים ויצרני המטבחים יכולים להשתלב במגמה הזאת, אלא גם כל מרכיב או משפץ דירות, שיקבל בקשה מלקוחותיו לשדרג מטבח בדרך של החלפת דלתות, יוכל להינות מעבודה קלה-יחסית, מפני שהוא מקבל ממפעלנו היצע גדול מאוד של דגמי דלתות לבחירה, עם סוגים רבים של ציפויים וגוונים המחפים אותן. לכן, אין סיבה שמשפץ כזה יסרב ללקוח

שדרוג של מטבח, שכן הוא יכול להסתמך על מגוון הדלתות שלנו ואנו נוכל לתת לו מענה בכל כמות של דלתות (אפילו דלת אחת) ובכל דגם מבוקש. מצד שני, מאחר שמדובר כאן בכל זאת בעבודה מקצועית, המחייבת תיאום בין רצונותיו של הלקוח לבין התכנון הטכני של הכנת הדלת ושילובה במטבח המשופץ, נראה לנו כי הלקוח המשפץ אשר נעזר בנגר מקצוען כדי לא להסתבך יפיק תועלת מהשפה המקצועית שאנו והנגרים מדברים, שאינה שגויה בפיו. אני אומר זאת כי בעבר משפצים לא ששו ליטול על עצמם משימות כאלה מחשש של הסתבכות ואנו "פורמקס" טוענים: 

אל תחששו, אתם ואנחנו נבצע את פרויקט השדרוג למען הלקוח בצורה הטובה ביותר. נגרים, מרכיבים ומשפצים, המעוניינים להשתלב בפרוייקטים של חידוש מטבחים בעזרתה של "פורמקס", מוזמנים לפנות לכתובת שלמטה. בתמונה 8 נראה מימין מטבח לפני שיפוץ, ומשמאל - אותו מטבח אחרי השיפוץ. התמונות נמסרו לנו באדיבותה של חברת "שירנס טכנולוגיות בע"מ", המתמחה בשדרוג מטבחים קיימים על ידי החלפת דלתות. ראו עוד דוגמאות באתר החברה www.shirnas.co.il. אנחנו "פורמקס" חושבים, שזוהי נישה עתידית, בעיקר לנגרים קטנים, הסובלים לפעמים מכך, שהקהל הרחב מעדיף את יצרני המטבחים הבינוניים והגדולים על פניהם. 

אנו מצויים היום בקשר עם נגרים רבים, שאימצו מגמה זו ופיתחו את פעילותם לכיוון של שיפוץ ושדרוג מטבחים, תוך התמקצעות ספציפית בתחום זה, והיום רואים ברכה ורווחיות בפעילותם. יתרה מזו, לנו "פורמקס" נראה, שלא רק הנגרים ויצרני המטבחים יכולים להשתלב במגמה הזאת, אלא גם כל מרכיב או משפץ דירות, שיקבל בקשה מלקוחותיו לשדרג מטבח בדרך של החלפת דלתות, יוכל להינות מעבודה קלה-יחסית, מפני שהוא מקבל ממפעלנו היצע גדול מאוד של דגמי דלתות לבחירה, עם סוגים רבים של ציפויים וגוונים המחפים אותן. לכן, אין סיבה שמשפץ כזה יסרב ללקוח המבקש שדרוג של מטבח, שכן הוא יכול להסתמך על מגוון הדלתות שלנו ואנו נוכל לתת לו מענה בכל כמות של דלתות (אפילו דלת אחת) ובכל דגם מבוקש. מצד שני, מאחר שמדובר כאן בכל זאת בעבודה מקצועית, המחייבת תיאום בין רצונותיו של הלקוח לבין התכנון הטכני של הכנת הדלת ושילובה במטבח המשופץ, נראה לנו כי הלקוח המשפץ אשר נעזר בנגר מקצוען כדי לא להסתבך יפיק תועלת מהשפה המקצועית שאנו והנגרים מדברים, שאינה שגויה בפיו. אני אומר זאת כי בעבר משפצים לא ששו ליטול על עצמם משימות כאלה מחשש של הסתבכות ואנו "פורמקס" טוענים: אל תחששו, אתם ואנחנו נבצע את פרויקט השדרוג למען הלקוח בצורה הטובה ביותר. נגרים, מרכיבים ומשפצים, המעוניינים להשתלב בפרוייקטים של חידוש מטבחים בעזרתה של "פורמקס", מוזמנים לפנות לכתובת שלמטה.